Szczegóły Kategoria: Aktualności Opublikowano:

Uciekając od zgiełku codzienności można się udać na Roztocze. Kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Jest to kraina w której znajdziemy wiele miejsc do relaksu, odpoczynku i atrakcji turystycznych.

Jednym z bardziej znanych miejsc na Roztoczu jest Roztoczański Park Narodowy, który sam w sobie jest pięknym miejscem i kryje bogactwo flory i fauny. Miesce odpowiednie dla osób chcących wyłącznie odpocząć poprzez obcowanie z przepiękną naturą. Jednocześnie miejsce w którym świetnie czuje się np ornitolog, botanik czy zoolog. Park został utworzony w 1974r Ponad 95% parku zajmuje las w którym niedaleko Zwierzyńca znajdziemy Stawy.

 Stawy Echo to kompleks czterech stawów o powierzchni 39,87 ha, który został założony w latach 1929 - 1934 w miejscu rozległych mokradeł dorzecza strugi Świerszcz. Kompleks został rozbudowany w okresie okupacji hitlerowskiech i do 2002r. kompleks składał się z 9 zbiorników. Po naturalizacji stawów istnieją 4 zbiorniki. Głębokość zbiorników jest stosunkowo mała i waha cię w granicach 0,5  - 1,5 m.

 Największy staw od strony Zwierzyńca jest wykorzystywany do rekreacyjnych. Znajdziemy tam plażę i kompielisko. Bez względu na porę roku jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. Erozja spowodowana użytkowaniem plaży spowodowała cofnięcie się granycy lasu. W skarpachktóre powstały wybudowano pomosty i platformy widokowe.