Google Street View

Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikowi na wyświetlenie części świata. Funkcja ta jest dostępna od maja 2007 roku i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast. Od tamtego czasu usługa rozszerzyła się o miasta i obszary wiejskie na całym świecie. Ulice z widokiem 360 są dostępne na Mapach Googla jako niebieskie linie lub kropki.

 Większość fotografii jest wykonana przy użyciu samochodu, ale niektóre wykonywane są przez trekker trójkołowy lub chodzący, łodzie, skutery śnieżne i aparaty podwodne. W kolejnych latach Google zwiększa zasięg fotografowanych obszarów o nowe kraje.

Od 2010 roku Google zachęca użytkowników do wykonywania panoram za pomocą Android 4.2 i również umieszcza je na Mapach Google. Firma stworzyła również stronę internetową, aby wyróżnić miejsca na świecie, gdzie można je znaleźć. Jednocześnie w tym samym roku dostępne są wycieczki wewnątrz firm.

Od 2013 roku widoki wewnątrz obiektów biznesowych wyświetlane są jako małe pomarańczowe koła. Firmy takie jak sklepy, kawiarnie i inne lokale mogą wynająć rekomendowanego fotografa, aby wykonał panoramiczne zdjęcie wewnątrz pomieszczeń, które jest następnie umieszczane w Street View.

W 2017 do Street View dodano zdjęcia wnętrza międzynarodowej stacji kosmicznej.

 

97% wyszukiwań w Polsce odbywa się za pośrednictwem wyszukiwarki Google

Konsumenci szukający firmy w 44% przypadków korzystają z map.

Średnio 41% takich wyszukiwań prowadzi do wizyty w witrynie.

Wizytówki ze zdjęciami i wirtualną wycieczką dwukrotnie częściej wzbudzają zainteresowanie użytkowników.