Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy, funkcja ta dostępna jest od 2007 roku. W trakcie rozwoju projektu Google zaprosiło profesjonalnych fotografów do uczestnictwa w projekcie. Początkowo projekt nazywał się Google Business View, który miał na celu pokazać wnętrze firm dzięki profesjonalnym  fotografom. W trakcie trwania projektu wprowadzono szereg zmian i ułatwień dla właścicieli firm i zmieniono nazwę na Google Street View Trusted.

Obecnie listę rekomendowanych fotografów można znaleść na stronach Google. Korzystając z doświadczenia i profesjonalnej obsługi rekomendowanych fotografów mamy pewność, że wykonane zdjęcia jak i wycieczki przejdą surowe wymogi Google odnośnie zdjęć sferycznych.

Panorama sferyczna to nowoczesny rodzaj fotografii, obejmujący cały obszar wokół aparatu 360 stopni w poziomie i 180 w pionie. W odróżnieniu od tradycyjnej fotografii panorama sferyczna nie jest ograniczona tzw. kadrem, który pokazuje wycinek rzeczywistości.

By móc w pełni oglądać panoramę sferyczną wymagany jest najczęściej komputer. Wystarczy zwykła przeglądarka internetowa do odtworzenia realistycznego wrażenia przebywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się wokół.

Dzięki rozwojowi wirtualnej rzeczywistości powstały takie urządzenia jak Oculus Rift, które zdecydowanie lepiej odtwarzają realistyczne wrażenie fotografowanego miejsca.

Rekomendowany Fotograf Google lub Google Street View Trusted Photographer jest to fotograf, który uczestniczy w projekcie Google Street View. Każdy z rekomendowanych fotografów musi spełniać rygorystyczne wymogi Google i wykazać się profesjonalnymi umiejętnościami fotograficznymi. We wczesnym etapie projektu fotograf przechodził testy, po wykonaniu określonej liczby fotografii sferycznych uzyskiwał tytuł Rekomendowanego Fotografa Google.

Rekomendowani Fotografowie Google nieustannie są sprawdzani przez zespół Google pod kontem jakości i prawidłowości wykonania zdjęć. Dzięki tak selektywnemu wyborze fotografów jest możliwe zapewnienie wysokiej jakości zdjęć sferycznych.

Listę Rekomendowanych Fotografów Google można znaleść na stronie projektu.

Czas sesji zdjęciowej jest uzależniony od fotografowanego obiektu. Na czas sesji mają wpływ odległość pomiędzy krokami, przemieszczanie się osób postronnych i wiele innych czynników. Dlatego, aby przybliżyć czas całej sesji 360world.pl posługuję się czasem wykonania jednego kroku, który waha się od ok. 15 min. do nawet 30 min. w bardzo ciężkich warunkach.

Przykładowa sesja składająca się z czterech kroków powinna zająć ok. 1 godziny.

Tak. Musimy jednak pamiętać, że publikując wycieczkę po firmie wszystkie twarze widocznych osób zostaną zamazane poprzez system Google.

360world.pl realizuje zlecenia, w których wszystkie twarze są widoczne na zdjęciu jednak nie publikuje ich w usługach Google. Takie realizacje są wykonywane indywidualnie na zlecenie klienta i przekazywane w postaci gotowej wycieczki klientowi w celu umieszczenia np. na stronie internetowej firmy.

Tak. Pora wykonywania sesji jest ustalana przez klienta. Należy pamiętać, że podczas sesji nocnych czas niezbędny do wykonania sesji znacząco się wydłuża.

Google na dzień dzisiejszy nie pobiera żadnych opłat za umieszczenie wycieczki w ich serwisach. W oficjalnych komunikatach również nie ma wzmianki, że takowa opłata będzie w przyszłości wprowadzona.